Sport jest jak biznes: determinacja i współpraca są niezbędne do osiągnięcia sukcesu - Deweloper Olsztyn DDOM, Nowe mieszkania Olsztyn i Apartamenty na sprzedaż w Olsztynie Barczewie, Mieszkania Centrum Olsztyn

– Społeczna odpowiedzialność biznesu to fundament filozofii działania naszej spółki. Dążymy do wspierania inicjatyw, które przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa i promocji wartości, które uważamy za ważne. Od wielu lat jesteśmy więc zaangażowani w działania wspierające sport, zarówno na poziomie zawodowym, jak i amatorskim – mówi Marek Maleszka, prezes Dachland i D.DOM

 

Jakie emocje towarzyszą szefowi firm, kiedy podpisuje umowę sponsorską z zasłużonym dla regionu klubem?

Zawsze jest to pewien rodzaj adrenaliny, ale też dumy. Zaangażowanie spółki Dachland w pomoc sportowcom, zwłaszcza tym młodym, wynika w dużej mierze z naszego przywiązania do regionu, w którym na co dzień żyjemy i pracujemy. A nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że to aktywność fizyczna jest najlepszym sposobem, by odciągnąć młodych od wirtualnego świata i zachęcić ich do odłożenia smartfonu na bok czy wyłączenia tabletu.

Umowę sponsorską ze Stomilem Olsztyn przedłużyliśmy w lipcu i nasza współpraca z „Dumą Warmii” trwa już od trzech sezonów. Klub występuje obecnie w 2. Lidze i jak wszyscy wiemy, w ubiegłym sezonie było bardzo blisko powrotu do 1. Ligi. Wierzę jednak, że ten cel uda się osiągnąć jeszcze w tym sezonie. Stomil to drużyna z bogatą historią i zasługuje nie na awans do pierwszej ligi, ale przede wszystkim powinna występować w Ekstraklasie.

 

Dla waszej firmy bardzo istotne są długofalowe inicjatywy.

Tak, ponieważ wierzymy, że zarówno w biznesie, jak i w sporcie, determinacja i trwała współpraca są niezbędne do osiągnięcia sukcesu i tylko długoterminowe zaangażowanie może przynieść upragnione rezultaty.

Poza tym społeczna odpowiedzialność biznesu to fundament filozofii działania naszej spółki. Od samego początku istnienia firmy dążymy do wspierania tych inicjatyw, które przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa i promocji wartości, które uważamy za ważne. Od wielu lat jesteśmy więc zaangażowani w działania wspierające sport, aktywny tryb życia i krzewienie kultury fizycznej – zarówno na poziomie zawodowym, jak i amatorskim.

Dachland od wielu lat wspiera też inne kluby i to z różnych dyscyplin. Jesteśmy sponsorem Pisy Barczewo, która występuje obecnie w klasie okręgowej, a także LKS Tyrowo, która w tym sezonie walczy w A klasie WMZPN. Niedawno dołączyliśmy też do grona sponsorów siatkarskiego Indykpolu AZS Olsztyn.

W sierpniu po raz kolejny zostaliśmy oficjalnym partnerem największego i najbardziej prestiżowego towarzyskiego turnieju siatkarskiego na świecie, czyli XX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Od lat wspieramy także Centrum Rowerowe Olsztyn Team, a od tego roku również 7R ROWMIX TEAM – drużyny rowerowe MTB, której kolarze osiągają sukcesy nie tylko na arenie krajowej.

 

Czy trzeba być fanem sportu, by wejść w sponsoring klubu?

Przyznam się szczerze, że w młodości nie miałem zbyt wiele do czynienia ze sportem, zawsze mówię, że nie miałem na to czasu (śmiech). Za to moja rodzina jest bardzo blisko sportu – brat z sukcesami jeździ w maratonach MTB, jedna moja siostra trenuje zapasy, a druga biega w maratonach. Ja z kolei jestem kibicem – staram się regularnie przychodzić na mecze Stomilu. To dla mnie odskocznia od codzienności i jakiś rodzaj oczyszczenia głowy.

Jesteście jednym z ważniejszych sponsorów Stomilu od kilku lat. Jak zmieniło to postrzeganie waszej firmy?

Może nie tyle się ono zmieniło, co utrwaliło w oczach naszych klientów i partnerów biznesowych. Korzyści z naszego zaangażowania w sport na pewno są wielopoziomowe. Po pierwsze, budujemy pozytywny wizerunek firmy jako partnera lokalnej społeczności, ale nie tylko. Po drugie, wspierając młodych sportowców, przyczyniamy się do rozwoju talentów, co może przynieść sukcesy nie tylko na arenie sportowej, ale także w życiu osobistym.

Dlatego planujemy kontynuować nasze zaangażowanie w ten region. Mamy wiele planów, w tym rozwijanie istniejących programów i poszukiwanie nowych sposobów wsparcia lokalnego sportu. Chcemy nadal być aktywnym członkiem tej społeczności i dążyć do jej rozwoju.

 

Prezesa Dachlandu widać praktycznie na każdym meczu, ale nie każdy mecz kończy się dobrym dla nas wynikiem. Jak przekłada się to na emocje sponsora?

Zawsze, kiedy siedzę na trybunach, czuję się, jak bym był dwunastym zawodnikiem drużyny i jestem z naszymi piłkarzami na dobre i na złe – mocno się z nimi identyfikuję. Nie ma co ukrywać – piłka nożna to narodowy sport Polaków, a kiedy oglądasz mecz na żywo, nie ma możliwości, by te emocje się nie udzielały.

A co, kiedy przychodzą czasem słabsze wyniki? Na pewno nie osłabia to mojej więzi emocjonalnej z drużyną. Jestem tym bardziej zdeterminowany, by wspierać klub, ponieważ w każdym meczu widzę zaangażowanie naszych piłkarzy na boisku. Poza tym, moim zdaniem wsparcie sportowcom jest potrzebne nie tylko wtedy, kiedy są sukcesy, ale także – a może i przede wszystkim – w momencie, kiedy przychodzą pewne kryzysy i porażki.

 

Jako potężna i uznana firma zajmująca się konstrukcjami dachowymi realizowaliście wykańczanie wielu prestiżowych stadionów. Tak szczerze – ile razy, siedząc na trybunach olsztyńskiego stadionu, marzył pan o pięknym obiekcie w mieście?

Przede wszystkim jako dla kibica jest mi przykro, że Olsztyn do tej pory nie ma stadionu z prawdziwego zdarzenia. I za każdym razem, a szczególnie wtedy, kiedy Stomil zdobywa na swoim terenie trzy punkty, myślę sobie: „A ilu więcej kibiców zobaczyłoby to zwycięstwo, gdyby był nowy stadion?”.

Na taki obiekt zasługuje nie tylko klub, ale też miasto. I nie chodzi wyłącznie o porządne trybuny czy zaplecze treningowe, bo na takim obiekcie mogą być organizowane inne wydarzenia sportowe czy kulturalne. Olsztyńscy siatkarze zyskają niedługo nową Uranię. Mam nadzieję, że to samo spotka w niedługim czasie piłkarzy „Dumy Warmii”.

Nagrody i wyróżnienia

OlsztynBiuro deweloperaD.DOM

Olsztyn, ul. Lubelska 41E
Pon.-pt. 8:00-16:00
tel.: 888 883 131
mail: sprzedaz@ddom.eu

OlsztynBiuro sprzedażyWARMIŃSKI PORT

Olsztyn, ul. Bałtycka 91A
Pon.-pt. 8:00-16:00
tel.: 888 883 131
mail: anna.zaleska@ddom.eu

OlsztynBiuro sprzedażyGRZEGORZEWSKA

Olsztyn, ul. Lubelska 41E
Pon.-pt. 8:00-16:00
tel.: 733 390 490
mail: wioletta.symolonprzygodzka@ddom.eu

OlsztynBiuro sprzedażySŁONECZNE BARCZEWO

Olsztyn, ul. Lubelska 41E
Teren inwestycji po wcześniejszym
umówieniu telefonicznym
tel.: 888 883 131
mail: annazaleska@ddom.eu

Niniejsza strona ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Zamieszczone na stronie materiały graficzne, w tym wizualizacje, mają charakter wyłącznie poglądowy, a przedstawione w nich modele budynków oraz zagospodarowania terenu mogą podlegać zmianom na etapie realizacji.

© 2021 DDom. Wszelkie prawa zastrzeżone

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję