Port nie tylko nad Łyną - Deweloper Olsztyn DDOM, Nowe mieszkania Olsztyn i Apartamenty na sprzedaż w Olsztynie Barczewie, Mieszkania Centrum Olsztyn

Moda na Olsztyn, Warmię i tutejszy relaks sprawiają, że przybywa pięknie położonych prestiżowych apartamentów. Dwie najciekawsze z ostatnich inwestycji pokazują też poziom, na jakim buduje się tutejszy styl życia.

 

Przyciąga turystów, rezydentów czy inwestorów chcących mieć tu prestiżowy apartament – w tym aspekcie Olsztyn jest na fali. Rozwój infrastruktury wokół wizytówki rekreacyjnej miasta, czyli jeziora Ukiel, przyrównywany jest już do znanych kurortów Europy. Jednym z symboli tych zmian jest powstający nad samym brzegiem Warmiński Port. – Realizujemy kolejny etap wyjątkowej inwestycji, która na długie lata będzie stanowić o wizerunku tej atrakcyjnej części miasta. Warmiński Port to kompleks apartamentów najwyższej klasy, który pięknie wpisany jest w otulinę drzew i zatoki nad Ukielem – podkreśla Marek Maleszka, prezes spółki D.DOM.

To olsztyński deweloper, który wyspecjalizował się w realizacji nietuzinkowych apartamentowców wyróżniających się stylem architektonicznym, położeniem i standardem. Jest też spółką powiązaną z marką Dachland, która jest generalnym wykonawcą prestiżowych inwestycji nie tylko w kraju, ale i za granicą. Jej najnowsze dzieło wkrótce podziwiać będą nie tylko olsztynianie, ale i turyści tu zjeżdżający – mowa o technologicznym majstersztyku, nawiązującym do żagla dachu Dworca Głównego w Olsztynie.

 

Apartamentowce D.DOM z kolei nawiązują do tradycji tego regionu. To współczesna interpretacja klasycznej warmińskiej zabudowy. Inwestor wykorzystuje wysokiej klasy materiały wykończeniowe, uwzględniając jednocześnie tożsamość budowniczą naszego regionu, np. szlifowany kamień. Nowoczesnego charakteru nadają proste bryły i duże przeszklenia. – Wykorzystaliśmy w projektach materiały charakterystyczne dla warmińskiej i pruskiej architektury, zaś sam styl apartamentowców jest współczesną interpretacją luksusowych kamienic, które powstawały na dawnym Zatorzu Olsztyna. Jedynie dachy nie do końca są warmińskie, bo płaskie i oczywiście przestronne tarasy z pięknymi widokami. A w tym miejscu jest naprawdę pięknie – podkreśla Damian Kotwicki, pochodzący z Olsztyna architekt i właściciel biura „O+O+O Architectural Studio”, które jest autorem Warmińskiego Portu.

D.DOM właśnie zbliża się do końca realizacji drugiego etapu (kolejne dwa apartamentowce), a kolejny trzeci etap rozpoczął się kilka miesięcy temu – też dwa obiekty zlokalizowane najbliżej jeziora, z basenem pomiędzy nimi i wszelkimi wygodami jakie można sobie wymyślić w dolce vita. Co ciekawe, te budynki nie będą miały klasycznej elewacji, bo w całości będą przeszkolone. Ale co się dziwić – takie widoki z okien.

O tym jak dobrą architekturą można zmieniać wizerunek miasta, olsztynianie przekonali się, kiedy D.DOM wziął „na warsztat” pustostan straszący od lat w tak reprezentacyjnej części jak nabrzeże Łyny przy ul. Grzegorzewskiej. Po jego wyburzeniu stanął tu apartamentowiec, który wręcz wtula się w urok otoczenia. Inwestycja powoli odsłania już swój pierwotny dizajn i zachwyca nie mniej niż wizualizacje, które skusiły amatorów nietuzinkowych apartamentów. Tuż za oknem przepływa Łyna, będzie tam przystań kajakowa. A po przeciwnej stronie ulicy tak lubiany, 13-hektarowy Park Centralny z jego relaksacyjnym potencjałem. – Naszym architektom zawsze dajemy swobodę w tworzeniu projektów i tak też było z Grzegorzewską, którą zaprojektował Tomasz Lella – mówi Radosław Borek, dyrektor sprzedaży i marketingu spółki D.Dom.

 

Tomasz Lella: – Od ponad 30 lat staram się budować tożsamość architektoniczną Warmii i Mazur. Pokazuję inwestorom, że tradycyjna architektura tego regionu jest oparta przede wszystkim na czerwonej cegle, czerwonej dachówce, na kamieniu i na drewnianych oknach, budynki są proporcjonalne i wkomponowane w krajobraz. Te obiekty miały w sobie pewną prostotę, a jednocześnie były funkcjonalne. Chciałbym aby ta architektura uległa ocaleniu, dlatego zaprojektowałem „Przystań nad Łyną” – Apartamenty Grzegorzewska. Ciekawym rozwiązaniem są tu antresole na ostatniej kondygnacji, gdzie są mieszkania dwupoziomowe. To chyba będzie pierwszy obiekt w Olsztynie z takimi loftami, oknami wysokimi na sześć metrów i widokiem na płynącą tuż obok Łynę. Klimat naprawdę niesamowity. Dobrze, że znalazł się deweloper, który podzielił wizję architekta i mu zaufał, bo jestem przekonany, że ten apartamentowiec będzie perełką na mapie Olsztyna.

Nazwę apartamentowca podsunęła ulica przy której się znajduje, a w roku rozpoczęcia inwestycji właśnie obchodziliśmy w Polsce Rok Marii Grzegorzewskiej, wybitnej pedagożki. A więc jest historia nie tylko w architekturze, ale i swoistej patronce nieruchomości.

Grzegorzewska to 33 apartamenty. Na parterze powstają apartamenty i lokale inwestycyjne, od których właściciele odliczą 23 proc. VAT natomiast na I i II piętrze klasyczne mieszkania na 8% VAT. Daje to całkowitą swobodę przyszłym kupującym jaki lokal ostatecznie chcą nabyć.

 

– Nasze apartamenty, czy to w Warmińskim Porcie, czy Grzegorzewska, nabywają nie tylko rezydenci ze stolicy, którzy polubili region czy osoby chcące mieszkać w wyjątkowych lokalizacjach, ale też i ci, którzy sprzedają swoje podmiejskie domy, bo chcą już wrócić do atutów miasta, ale bez rezygnowania z bliskości natury, kameralności i wysokiego standardu mieszkania – dodaje Radosław Borek.

Biuro sprzedaży dewelopera:

Lubelska 41E, Olsztyn. Tel:. 888 88 31 31, e-mail: sprzedaz@ddom.eu, www.ddom.eu

Tekst: Rafał Radzymiński, wizualizacje: D.DOM

Made IN Warmia & Mazury – marzec 2024

Nagrody i wyróżnienia

OlsztynBiuro deweloperaD.DOM

Olsztyn, ul. Lubelska 41E
Pon.-pt. 8:00-16:00
tel.: 888 883 131
mail: sprzedaz@ddom.eu

OlsztynBiuro sprzedażyWARMIŃSKI PORT

Olsztyn, ul. Bałtycka 91A
Pon.-pt. 8:00-16:00
tel.: 888 883 131
mail: anna.zaleska@ddom.eu

OlsztynBiuro sprzedażyGRZEGORZEWSKA

Olsztyn, ul. Lubelska 41E
Pon.-pt. 8:00-16:00
tel.: 733 390 490
mail: wioletta.symolonprzygodzka@ddom.eu

OlsztynBiuro sprzedażySŁONECZNE BARCZEWO

Olsztyn, ul. Lubelska 41E
Teren inwestycji po wcześniejszym
umówieniu telefonicznym
tel.: 888 883 131
mail: annazaleska@ddom.eu

Niniejsza strona ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Zamieszczone na stronie materiały graficzne, w tym wizualizacje, mają charakter wyłącznie poglądowy, a przedstawione w nich modele budynków oraz zagospodarowania terenu mogą podlegać zmianom na etapie realizacji.

© 2021 DDom. Wszelkie prawa zastrzeżone

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję