Inwestycja w mieszkanie, czyli bezpieczny sposób na ochronę twojego kapitału. - Deweloper Olsztyn DDOM, Nowe mieszkania Olsztyn i Apartamenty na sprzedaż w Olsztynie Barczewie, Mieszkania Centrum Olsztyn

Zainwestowanie pieniędzy to jeden z tych sposobów, pozwalający uniknąć negatywnych skutków inflacji. No dobrze, ale w co inwestować? Portfel w dobie kryzysu i szalejącej drożyzny zabezpieczają nieruchomości, w tym mieszkania inwestycyjne.

17,9 proc. z październiku – tak dużej inflacji konsumenckiej w Polsce nie było od dziesięcioleci. W tym artykule nie będziemy jednak skupiać się na tym, co ją wywołało i kiedy sytuacja wróci do normy.

 

Jak mądrze inwestować w czasie inflacji?

Chcemy wam natomiast podpowiedzieć, co można zrobić, aby zabezpieczyć swój portfel w tych trudnych czasach. „Zasada numer 1: Nigdy nie trać pieniędzy. Zasada numer 2: Zawsze pamiętaj o zasadzie numer 1” – powiedział kiedyś Warren Buffett, amerykański inwestor i biznesmen.

Ta zasada sprawdza się właśnie teraz, gdy wiele osób zastanawia się, czy w czasie kryzysu energetycznego i w dobie szalejącej drożyzny, warto postawić na ochronę kapitału w postaci inwestycji w mieszkania.

Według danych, które przedstawił Business Insider, w ubiegłym roku 36 proc. nowych mieszkań Polacy kupili z myślą o celach inwestycyjnych. Mimo turbulencji, jakie doznał w tym roku rynek nieruchomości, eksperci nie mają wątpliwości: to wciąż dobry moment na zakup mieszkania pod inwestycje.

Mieszkania inwestycyjne – bezpieczny sposób na ochronę kapitału

Po pierwsze, nowi nabywcy mogą liczyć na wzrost wartości mieszkania (wyższy niż inflacja), a także na korzyści finansowe z jego najmu. Czas pracuje więc na naszą korzyść, ponieważ od dwóch dekad ceny za metr kwadratowy mieszkań systematycznie idą w górę. Z danych opracowanych przez Indeks Cen Mieszkań wynika, że w ostatnim roku mieszkania podrożały średnio o 15,5 proc. na rynku pierwotnym.

Decydując się na mieszkanie z myślą o ochronie kapitału, należy oczywiście wybrać te odpowiednie. Eksperci są zgodni: trzeba kierować się renomą dewelopera, adresem, czyli lokalizacją, a także jakością.

Deweloperzy z dużym doświadczeniem, jak półka DDom, która realizuje inwestycje w topowych lokalizacjach na Warmii i Mazurach (m.in. Warmiński Port nad jeziorem Ukiel), są gwarancją nie tylko dobrych jakościowo inwestycji, ale i tego, że dotrzymują słowa, czyli realizują plany nawet w czasie kryzysu. Nie bez znaczenia jest także wielkość mieszkań – inwestorzy decydują się głównie na mniejsze lokale czy atrakcyjna lokalizacja.

Pod tym względem wyróżnia się nasza nowa inwestycja – Apartamenty Grzegorzewska w Olsztynie, nad samym brzegiem rzeki Łyny, w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki pieszo-rowerowej Łynostrada i zaledwie kilkaset metrów od centrum miasta i starówki.

 

Apartamenty Grzegorzewska – bezpieczna inwestycja w przyszłość

Projekt czerpie z lokalnej tradycji Warmii i doskonale wpisuje się w otoczenie z rzeką i zielenią. Apartamenty Grzegorzewska to połączenie przemyślanego designu, wysokiej klasy materiałów wykończeniowych i staranność wykonania.

Na apartamentowiec złoży się 37 mieszkań, a cały parter naszej inwestycji stanowić będą właśnie mieszkania i kawalerki inwestycyjne – do 43 metrów kwadratowych, od których właściciele odliczą 23 proc. VAT. W tym przypadku, nabywając apartament, inwestor ponosi jedynie jego koszt netto.

Pozostałe 22 apartamenty na pierwszym i drugim piętrze stanowić będą klasyczne mieszkania. Dodatkowo, na ostatnim piętrze pojawią się przeszklone i funkcjonalne balkony i tarasy, a także wykonane w wysokim standardzie antresole.

W budynku powstanie także hala garażowa na 21 miejsc postojowych, miejsca parkingowe powstaną także na zewnątrz. Zastosowaliśmy ponadto rozwiązania proekologiczne, w tym ładowarki do samochodów elektrycznych. Tuż obok apartamentowca powstanie dodatkowo stanica kajakowa.

To główne powody, dla których nasze apartamenty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. A dodatkowo, na czas piłkarskiego mundialu w Katarze, mamy „Mistrzowską promocję” dla wybranych mieszkań: inwestor płaci teraz 50 proc. wartości mieszkania, a pozostałą kwotę tuż przed jego odbiorem, czyli w połowie 2024 roku. Dodatkowo obniżamy cenę metra kwadratowego o 500 zł, a mieszkania inwestycyjne można kupić już od 239 tys. zł netto.

Rozglądasz się za dobrą inwestycją? Sprawdź dostępne mieszkania

Nagrody i wyróżnienia

Nowe mieszkania Olsztyn

Jeśli szukasz nowych mieszkań w Olsztynie, to dobrze trafiłeś! Jako deweloper posiadamy bogatą ofertę nowych mieszkań w Olsztynie w różnych lokalizacjach. Nasze nowe mieszkania Olsztyn są wybudowane w technologii najwyższej jakości, a każde z nich jest wyposażone w najnowsze rozwiązania techniczne. Dzięki naszej szerokiej ofercie, z pewnością znajdziesz idealne mieszkanie dla siebie. Nasz zespół profesjonalnych specjalistów zapewni Ci wsparcie na każdym etapie realizacji Twojego nowego mieszkania w Olsztynie. Dzięki naszym atrakcyjnym cenom i elastycznym warunkom finansowania, Twoje nowe mieszkanie może być jeszcze bliżej niż myślisz. Zadzwoń do nas po wszystkie informacje na temat naszych mieszkań w Olsztynie. Chętnie Ci pomożemy!

Zalety posiadania mieszkania w Olsztynie

  1. Bliskość terenów rekreacyjnych – Olsztyn słynie z bogatego życia kulturalnego i rekreacyjnego. Istnieje wiele parków, terenów zielonych, plaż i innych miejsc, które można odwiedzać w swoim wolnym czasie.
  2. Łatwy dostęp do najważniejszych atrakcji turystycznych – Olsztyn oferuje wiele wyjątkowych atrakcji turystycznych, takich jak zamek, starówka czy staromiejski rynek.
  3. Bliskość dobrze rozwiniętego systemu transportu publicznego – Olsztyn oferuje dobrze rozwinięty system transportu publicznego, dzięki któremu można dostać się do wszystkich części miasta.
  4. Możliwość korzystania z bogatej oferty rozrywki – Olsztyn oferuje szeroki wybór klubów, barów, restauracji i innych miejsc rozrywki.
  5. Możliwość wybierania się na wycieczki do okolicznych miast i miejscowości – Olsztyn jest dobrze skomunikowany z innymi miastami, co pozwala na odbywanie wycieczek do najciekawszych miejsc okolicy.

 

OlsztynBiuro deweloperaD.DOM

Olsztyn, ul. Lubelska 41E
Pon.-pt. 8:00-16:00
tel.: 888 883 131
mail: sprzedaz@ddom.eu

OlsztynBiuro sprzedażyWARMIŃSKI PORT

Olsztyn, ul. Bałtycka 91A
Pon.-pt. 8:00-16:00
tel.: 888 883 131
mail: anna.zaleska@ddom.eu

OlsztynBiuro sprzedażyGRZEGORZEWSKA

Olsztyn, ul. Lubelska 41E
Pon.-pt. 8:00-16:00
tel.: 733 390 490
mail: wioletta.symolonprzygodzka@ddom.eu

OlsztynBiuro sprzedażySŁONECZNE BARCZEWO

Olsztyn, ul. Lubelska 41E
Teren inwestycji po wcześniejszym
umówieniu telefonicznym
tel.: 888 883 131
mail: annazaleska@ddom.eu

Niniejsza strona ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Zamieszczone na stronie materiały graficzne, w tym wizualizacje, mają charakter wyłącznie poglądowy, a przedstawione w nich modele budynków oraz zagospodarowania terenu mogą podlegać zmianom na etapie realizacji.

© 2021 DDom. Wszelkie prawa zastrzeżone

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję