Warmiński Port, czyli nowoczesność po warmińsku

Czy da się połączyć tradycyjne budownictwo z nowoczesną architekturą i wpleść w to jeszcze luksus? W Olsztynie to możliwe, a idealnym przykładem jest powstający nad jeziorem Ukiel Warmiński Port, czyli ekskluzywne apartamenty z linią brzegową. Rozmawiamy Damianem Kotwickim, architektem naszej najnowszej inwestycji mieszkaniowej w stolicy Warmii i Mazur.

 

– Jak połączyć tradycyjne budownictwo warmińskie z nowoczesną architekturą, a do tego wszystkiego wpleść jeszcze luksus?

– Wystarczy wykorzystać naturalne materiały, występujące na Warmii, albo ich imitację, czyli cegłę i drewno. A nowoczesność? Przede wszystkim duże przeszklenia i duże balkony – wszystko po to, aby móc podziwiać piękne otoczenie. Standard podnosi też zastosowanie okładziny lekko mokrej, a nie tynku. To sprawia, że za 20 lat te budynki będą wyglądały tak samo.

 

– Zaprojektowanie Warmińskiego Portu było dla pana dużym wyzwaniem czy raczej mógł się pan wyżyć? Bo trzeba przyznać, że lokalizacja Warmińskiego Portu jest… no właśnie, jaka jest pana zdaniem?

Ze względu na położenie, czyli nad największym jeziorem, jest to obecnie najlepsza lokalizacja w Olsztynie. Częścią inwestycji będą ponadto zaaranżowana plaża miejska czy mola, a z Warmińskiego Portu będzie można pieszo dojść nawet na starówkę. Ponadto inwestycja znajduje się w zatoce, gdzie jest mało zabudowań i mam nadzieję, że to się nie zmieni. Ja pochodzę z Olsztyna, więc znam dobrze to miasto. A co do wyzwania, to potraktowałem je jak każde inne, ale również istotne – udało mi się przekonać inwestora do moich założeń. Nie chciałem zaprojektować dużego bloku, a dwa mniejsze, coś na kształt dawnych olsztyńskich wilii. Dzięki temu osiedle jest również bardziej kameralne, a przez to jest większa szansa na większą integrację jego mieszkańców.

 

– Przemyślał pan wszystko.

Nie chciałem tworzyć wielkich bloków, dominant. Ostatnie piętro jest nieco cofnięte, co pozwoliło „zgubić” wysokość obiektu. Atutem z pewnością są również przestronne balkony i duże ogródki na parterze – do tej pory nie za bardzo się to przyjmowało w Olsztynie, ale mam nadzieję, że będzie to się zmieniać. Starałem się też, aby budynki spoglądały na jezioro, tak więc w połączeniu z materiałami nawiązującymi do budownictwa warmińskiego efekt powinien być satysfakcjonujący.

 

– To chyba dobrze, że wracamy do tradycji?

– Bardzo dobrze! A poza tym ja po prostu lubię cegłę i drewno (śmiech). Nie lubię oceniać swoich projektów w trakcie budowy, dlatego z niecierpliwością czekam na zakończenie inwestycji.

Nagrody i wyróżnienia

OlsztynBiuro deweloperaD.DOM

Olsztyn, ul. Lubelska 41E
Pon.-pt. 8:00-16:00
tel.: 888 883 131
mail: sprzedaz@ddom.eu

OlsztynBiuro sprzedażyWARMIŃSKI PORT

Olsztyn, ul. Bałtycka 89
Pon.-pt. 8:00-16:00
tel.: 531 040 879
mail: daniel.pruchniewski@ddom.eu

BarczewoBiuro sprzedażySŁONECZNE BARCZEWO

Barczewo, Osiedle Słoneczne 3
Po wcześniejszym umówieniu telefonicznym
tel.: 888 883 131
mail: annazaleska@ddom.eu

Niniejsza strona ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Zamieszczone na stronie materiały graficzne, w tym wizualizacje, mają charakter wyłącznie poglądowy, a przedstawione w nich modele budynków oraz zagospodarowania terenu mogą podlegać zmianom na etapie realizacji.

© 2021 DDom. Wszelkie prawa zastrzeżone

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję