Olsztyn na szczycie rankingu najlepszych miast do życia! - Deweloper Olsztyn DDOM, Nowe mieszkania Olsztyn i Apartamenty na sprzedaż w Olsztynie Barczewie, Mieszkania Centrum Olsztyn

Olsztyn na szczycie rankingu najlepszych miast do życia!

Olsztyn to najlepsze do życia miasto w Polsce. Tak wynika z najnowszego prestiżowego rankingu portalu Business Insider. Stolica Warmii i Mazur zdetronizowała ubiegłorocznego zwycięzcę – miasto Poznań.

Na początku kwietnia portal Business Insider opublikował ranking polskich miast najlepszych do życia. Wyniki wywołały u wielu niemałe zaskoczenie. Okazało się, że spośród szesnastu miast wojewódzkich to właśnie stolica Warmii i Mazur została liderem tegorocznego zestawienia!

W rankingu wzięto pod uwagę sześć wskaźników: trzy dotyczące aspektów ekonomicznych i trzy społeczne (pozafinansowe). Były to: wynagrodzenia, ceny mieszkań, bezrobocie, dostęp do lekarzy, przestępczość i jakość powietrza. Olsztyn, który zdetronizował ubiegłorocznego zwycięzcę – miasto Poznań, nie był co prawda liderem w żadnej z pojedynczych kategorii, ale jego wysoka pozycja w trzech z nich zapewniła mu ostateczne zwycięstwo.

 

Olsztyn zwycięzcą rankingu najlepszych miast do życia

„Olsztyn w naszym zestawieniu jest zdecydowanym numerem jeden, choć w żadnej z sześciu kategorii nie wygrywa. W trzech aspektach jest za to w TOP 3” – wyjaśniają dziennikarze Business Insidera, podkreślając zrównoważony rozwój miasta.

W kategorii dostępności mieszkań (relacja ceny do wynagrodzeń) stolica regionu ustąpiła miejsca jedynie Katowicom, natomiast w zakresie bezpieczeństwa (najniższa przestępczość) wyprzedził ją tylko Rzeszów. Dodatkowo jakość powietrza w Olsztynie została oceniona na trzecie miejsce.

Co również ciekawe, oprócz tych wskaźników Olsztyn może się również pochwalić dobrymi wynikami w zakresie bezrobocia i zarobków. Miasto znajduje się bowiem w pierwszej części tabeli, zajmując odpowiednio szóste i siódme miejsce wśród szesnastu przeanalizowanych miast.

Warto również zaznaczyć, że stolica Warmii i Mazur wykazała się ponad 15-procentowym wzrostem przeciętnego wynagrodzenia brutto (od stycznia 2023 do stycznia 2024), co świadczy o dynamicznym wzroście płac i atrakcyjności rynku pracy. Z raportu GUS wynika, że największy wzrost zarobków dotyczył sektorów, takich jak transport, administrowanie i przemysł.

Tu warto zamieszkać na stałe

Z pierwszego miejsca dla Olsztyna cieszą się zarówno mieszkańcy, z którymi rozmawiali dziennikarze lokalnych mediów, ale to także niezwykle pozytywna informacja dla przedsiębiorców, którzy inwestują w mieście.

Nas również cieszy fakt, że możemy realizować nasze inwestycje mieszkaniowe w najlepszym mieście do życia w Polsce! Dwie inwestycje premium od spółki D.Dom – nad brzegiem Łyny i nad samym brzegiem jeziora Ukiel, cieszą niesłabnącym zainteresowaniem wśród osób, które pragną związać swoje życie ze stolicą Warmii i Mazur.

Chodzi oczywiście o Warmiński Port – architektoniczną perełkę w pierwszej linii jeziora Uikiel, która idealnie wkomponowuje się w otaczającą przyrodę. Tu można oddychać pełną piersią, korzystać z licznych atrakcji i klimatycznych knajp dostępnych w pobliżu. Obecnie trwa budowa trzeciego etapu, a w większym budynku powstaną dodatkowo basen i sauna.

Grzegorzewska to z kolei zupełnie nowa jakość luksusu i życia w rytmie miasta. Apartamentowiec znajduje się zaledwie kilka kroków od Parku Centralnego i starówki, a przede wszystkim pośród drzew i nad samym brzegiem malowniczej Łyny. Tu uwagę przykuwa ponadto klimat loftowy w apartamentach na ostatniej kondygnacji.

Nagrody i wyróżnienia

OlsztynBiuro deweloperaD.DOM

Olsztyn, ul. Lubelska 41E
Pon.-pt. 8:00-16:00
tel.: 888 883 131
mail: sprzedaz@ddom.eu

OlsztynBiuro sprzedażyWARMIŃSKI PORT

Olsztyn, ul. Bałtycka 91A
Pon.-pt. 8:00-16:00
tel.: 888 883 131
mail: anna.zaleska@ddom.eu

OlsztynBiuro sprzedażyGRZEGORZEWSKA

Olsztyn, ul. Lubelska 41E
Pon.-pt. 8:00-16:00
tel.: 733 390 490
mail: wioletta.symolonprzygodzka@ddom.eu

OlsztynBiuro sprzedażySŁONECZNE BARCZEWO

Olsztyn, ul. Lubelska 41E
Teren inwestycji po wcześniejszym
umówieniu telefonicznym
tel.: 888 883 131
mail: annazaleska@ddom.eu

Niniejsza strona ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Zamieszczone na stronie materiały graficzne, w tym wizualizacje, mają charakter wyłącznie poglądowy, a przedstawione w nich modele budynków oraz zagospodarowania terenu mogą podlegać zmianom na etapie realizacji.

© 2021 DDom. Wszelkie prawa zastrzeżone

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję